• 8/022020
    Επιτυχημένη η παρουσία των αθλητριών μας στο διεθνές τουρνουά της Μόσχας! (VIDEOS)

Πολύ καλές εντυπώσεις άφησαν τόσο η Κορίνα Λυκάκη, που κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στην μπάλα, όσο και η Εβίτα Γιαννοπούλου, οι οποίες αγωνίστηκαν στο διεθνές τουρνουά ρυθμικής γυμναστικής της Μόσχας.

Σ’ έναν πολύ δύσκολο αγώνα, οι αθλήτριες του ΓΟΠΦ «Η Αρμονία» έδωσαν δείγματα της αξίας τους και πήραν δύναμη για την συνέχεια της φετινής σεζόν!

Η Κορίνα Λυκάκη συγκέντρωσε 59,800 βαθμούς στο σύνθετο ατομικό και κατετάγη 3η στην ειδική κατάταξη της μπάλας (μία αθλήτρια από κάθε χώρα) με 16,700 β., ενώ επίσης ήταν 6η στις κορύνες με 17,750 βαθμούς. Επιπλέον πήρε 13,950 β. στο σχοινάκι και 11,400 β. στην κορδέλα.

Η Εβίτα Γιαννοπούλου είχε 56,450 βαθμούς στο σύνθετο ατομικό, κέρδισε την 7η θέση στην κατάταξη στο σχοινάκι με 15,650 β. και παράλληλα πήρε 14,550 β. στην μπάλα, 14,500 β. στις κορύνες και 11,400 β. στην κορδέλα.

Στο ομαδικό, ο ΓΟΠΦ «Η Αρμονία» κατέκτησε την 7η θέση με 116,250 βαθμούς, έχοντας να ανταγωνιστεί μεταξύ άλλων τρεις διαφορετικές ομάδες από τη διοργανώτρια Ρωσία.

Συγχαρητήρια στις αθλήτριές μας και στο προπονητικό επιτελείο του συλλόγου μας, με επικεφαλής τη Μαρίνα Φατέεβα!